Informace o mně

Věnuji se orientálnímu tanci, starám se o domácnost (2 kluci, manžel, pes a kočky) a vyrábím drátovanou bižuterii (technikami wire-wrapping, gizmo-spirálkování, chainmaille-kroužkování, cínování), doplňky a dekorace.

Šperky jsou z nezávadných materiálů. Při alergii (nesnášenlivosti) na  nějaký kov, mohu použít rhodiovaných nebo nerezových komponentů, které jsou finančně náročnější a tudíž i šperk bude dražší. Vyrábím převážně náušnice, ale i náhrdelníky, náramky, přívěsky, prstýnky, brože a spony do vlasů. V roce 2012 jsem se začala věnovat i drátovaným dekoracím, stojanům, svícnům, miskám. 

Naše motto:

"Příroda nikdy nevytvořila dvě lidské bytosti, dvě rostliny nebo dva krystaly naprosto stejné. Mějme vždy na zřeteli význam této různorodosti." Barbara Walker

Každá žena je jedinečná a tuto jedinečnost v nás, ženách, chci podpořit. Stejně jako touhu mít, co žádná jiná nemá. Proto je vše z naší dílny ( náušnice, prsteny, náramky, brože, přívěsky, náhrdelníky a sady)  pouze v jednom provedení (můžeme vyrobit podobné, nikoli stejné).

Momentálně pracuji nejvíce s minerály, keramickými a skleněnými kabošony.

Galerii mých výrobků najdete na facebooku. Eshop najdete na SImiře a na fleru.

 

Komu jsou stránky určeny

Stránky jsou určeny ženám, dívkám a pozorným mužům. Vyrábím i bižuterii i pro děti, takže těm v zastoupení rodičů, taky.

Moje tvorba se stále vyvíjí, přibývají nové techniky tvorby a nápadů a inspirace je dost.

Kdo chce originální šperk, nechť sem pravidelně zavítá, nové šperky stále přibývají.

Absolvovala jsem kurzy wire-wrappingu u Serenity na fleru. Výrobky, které vznikly pod jejím vedením, už jsem částečně vložila. Chtěla bych Serenity moc poděkovat, za její rady, inspiraci a vedení k lepší práci. Ale kurz ještě neskončil, je na co se těšit. Další výrobky najdete v galerii, co nevidět.

Zajímavé weby

Balonové dárky - naše spřízněné duše

Chtěli byste vidět vše z ptačí perspektivy, ale letadlo či vrtulník pro Vás není to pravé? Zkusili jste již letět balonem? Zkuste to a můžete si nakoupit i dárečky pro děti a dospělé. A když k tomu přidáme ještě neuvěřitelně příjemný a vstřícný personál, který Vám už při prvním kontaktu dokáže...
+

Ráj Permoníků Oslavany "Kukla"

Toto místo sice se šperky zdánlivě nesouvidí, ale i lidi jako já si rádi odpočnou při nějaké hře či činnosti. Relax, adrenalin i poučení nabízí právě areál Permonia v Oslavanech (lanové centrum, skluzavka, bludiště, tunely, ale i kino a muzeum). Více zde.
+

Kameny, korálky, stojany, pomůcky u Martapy

www.kamenykoralky.com obchůdek plný krásného materiálu a komponentů pro Vaše tvoření. A nejen to, najdete zde i stojany, krky (výstavní na náhrdelníky), ruky (na prstýnky). Dále pak pomůcky ke tvoření jako kleště, pinzety, spirálkovače, rozprašovače.... nechybí ani návody... Jako bonus je velmi...
+

Kamínky, šperky, obrazy od Slovenských kolegů

Velice zajímavé stránky plné krásného umění -šperků, dekorací, obrazů, užitého umění- od Slovenských kolegů najdete na stránkách https://www.artdiela.sk/sk/ nebo https://www.polodrahokam.sk/
+

Vensy - materiál nejen pro tiffany

na stránkách vensy design najdete materiál pro tvoření technikou drátování, tiffany a jiné.... najdete zde i pomůcky jako chemikálie (patina, antioxidant, letovací voda....) stejně jako kleště, pinzety a řezáky na sklo Paní je moc milá, najdete ji i na fler.cz, odesílá přímo bleskově, jen...
+

Korálky kreativ eshop a 2% sleva na každý nákup

Eshop s korálky ( klik na obrázek), drátky, lanky, komponenty i pomůckami k tvoření bižuterie. Výborný přístup, rychlé dodání. Kdyby takhle fungovaly všechny eshopy ... Každý, kdo do eshopu přijde pomocí odkazu výše, zaregistruje, nakoupí a do poznámky uvede aktivační kod: beriv, dostane slevu...
+

Péče o šperky

Všechny materiály mají svoji životnost.

Správnou péčí o šperky můžete jejich život prodloužit.

 

Několik pravidel/zásad péče o šperky

1. Se šperky se nekoupejte, nekrémujte a nevoňte. Tedy ne že byste se už nikdy neměly vykoupat :D, ale šperky vždy sundejte a pak teprve proveďte již zmíněné procedúry.

2. Šperky ukládejte na suché místo (koupelna tedy není nejvhodnější), do krabičky (pokud možno tmavé, kterou neprostupuje světlo) či sáčku - nejlépe do sáčku a ještě do tmavé krabičky - a hlavně MIMO DOSAH DĚTÍ!!!

3. Semo tamo není špatné šperk vyčistit zvláštními hadříky určenými k ošetření šperků (dá se sehnat v drogeriích či zlatnictví).

 

Nechť Vám šperky ode mne dobře a dlouho slouží.

Štítky