Návod na měděné drátované náušničky s pružinkami

Výroba těchto náušniček trvá přibližně  3/4 hodinky a zvládne je i začátečník. Nakonec připojím i tip na oživení a obměnu náušniček.

 

Co budeme potřebovat:

přibližně 70 cm drátu průměru 1 mm

10 kroužků průměru 0,4 cm

1 pár náušnicových háčků nebo puzet s očky

štípací kleště

kleště s kulatými hroty

wigjig - drátovací destičku s kolíčky (kdo nemá, postačí dřevěné prkýnko se zatlučenými hřebíčky s uštipnutými hlavičkami)

 

Postup:

1. Vše si nachystáme na pracovní plochu, abychom se nezdržovaly hledáním během práce.

2. Vezmeme si kulaté kleště a na konci drátu uděláme očko.

3. Na wigjigu si dáme kolíčky vyznačené na obrázku a očko navlékneme na první kolíček. Drátek postupně omotáme kolem kolíčků, když ho omotáme kolem posledního, uštípneme štípacími kleštěmi a sejmeme z kolíčků. Zopakujeme ještě 3x.

4. A nyní se dáme do výroby pružinek. K jejich výrobě nám poslouží právě kulaté kleště. Opět vytvoříme očko, tentokrát u dolního okraje čelistí kleští, a omotáváme směrem ke kraji čelistí asi 7x. Sejmeme z kleští, uděláme očko, za které bude pružinka viset, a uštípneme kleštěmi. Zopakujeme ještě 5x.

5. A jedeme do finále. Všechny komponenty nyní spojíme. Nejdříve 2 tvary vyrobené pomocí destičky vyrovnáme a poté spojíme kroužky. Máme tak hotový základ náušnice.

6. Poté pružinky připojíme pomocí kroužků na základ náušnic z předešlého kroku.

7. Nakonec zavěsíme na náušnicové háčky nebo puzety s očky.

8. Kroky 5 až 7 zopakujeme a voalá náušničky jsou hotové.

Pro obměnu náušniček můžeme na ketlovací nýty navléct po jednom broušeném korálku či perle průměru min. 0,6 cm, nýt protáhnout pružinkou a připojit pomocí ketlovacího očka do kroužku, ve kterém je pružinka.